warme quinoa met groentjes en feta

Afbeelding

Het was terug een zwaar weekend, elke avond een feest met heel wat lekkers. Na zo’n weekenden hou ik ook echt van mijn maandagavond waarop ik terug iets gezond kan koken, daar heeft mijn lichaam echt deugd van. Eerst ben ik enkele km’s gaan lopen en nadien koos ik voor deze warme quinoa salade (quinoa is goed runners-food!).

Ingrediënten voor twee personen (goeie eters):

– 250 gr quinoa 

– water met groentebouillon: hoeveelheid zoals aangegeven op de quinoaverpakking (ik gebruikte een halve liter water met 1 eetlepel groentebouillon voor 250 gr quinoa)

– 2 ajuinen

– 1 teentje look 

– 1 courgette

– 1 rode paprika

– 1 gele paprika

– 1 oranje paprika (of nog een gele / rode als je geen oranje vindt) 

– trostomaten hoeveelheid naar wens 

– 4 lente-uitjes

– 1 pak feta

– 1 eetlepel graantjesmosterd

– p&z, italiaanse of mediteraanse kruiden, cayennepeper, paprikapoeder (of chilipoeder)

– pijnboompitjes: kort in de pan gebakken (zonder vetstoffen) 

Bereiding:

– Zet je groentebouillon op het vuur: als het kookt, doe er de quinoa bij (zal al het water opslorpen): kooktijd zie verpakking (ik kookte mijn quinoa ongeveer 12 minuten)

– intussen snij je de groentjes fijn; bak je de ajuin en look in een beetje olijfolie; doe je de klein gesneden courgette en paprika’s erbij; laat even opstaan; na vijftal minuutjes doe je je trostomaatjes erbij (in vier gesneden) zodat deze nog enkele minuutjes kunnen meekoken (ze hebben uiteraard minder gaartijd nodig dan de andere groentjes); kruiden met p&z, italiaanse kruiden, cayennepeper en paprikapoeder (niet te veel zout want de quinoa is ook reeds gegaard in bouillon);

– de quinoa die klaar is en de groentjes die gaar zijn samenvoegen en in een kom doen

– in deze kom de in ringen gesneden lente-uitjes, de in blokjes gesneden feta en de graantjesmosterd toevoegen; alles omroeren; in een bord serveren met wat pijnboompitjes (die je afzonderlijk kort had aangebakken)

p.s. als je graag vlees toevoegt, is een stukje lam er zeker heel lekker bij.

Pijnboompitjes? bevat veel mineralen, bevat pinoleenzuur (wat je honger stopt en je dus lange tijd een verzadigd gevoel geeft) en oliezuur (dit zijn gezonde onverzadigde vetzuren hetgeen nodig is voor het gezond functioneren van de hersenen).

Smakelijk!

Advertentie

7 reacties Voeg uw reactie toe

  1. AC schreef:

    Heel leuke ideetjes Klara! Ik heb een paar recepten afgeprint en laat mijn tafelgenoten verrassen met deze nieuwe gerechtjes! 🙂

    1. klarastorme schreef:

      super ACtje!!!! 🙂
      en bij vragen, je hebt mijn nummer 😉

  2. Christelle schreef:

    SUPERLEKKER!! Ik kan het iedereen aanraden dat graag groentjes eet 😉

  3. Vic schreef:

    Inderdaad SUPERLEKKER!! Weer met bulgur gemaakt ipv quinoa omdat quinoa overal uitverkocht is :-p Ook zo een aanrader!

    1. klarastorme schreef:

      Thx Vic!!! zal idd ook lekker zijn met bulgur en dat is een ook gezond! 🙂
      Quinoa is idd meestal nog niet te verkrijgen in de gewone supermarkt maar aangezien het lang goedblijft sla ik altijd mijn voorraad in in de biowinkel

  4. Sigrid schreef:

    Ik maakte dit vanavond voor de eerste keer. Het was superlekker! Ik ben blij dat ik nog over heb voor morgenmiddag 🙂

  5. Emilie schreef:

    Heerlijk!! 🙂

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s