I love the asparagus season ! Ik koos voor dit echt Belgisch gerecht maar dan met een variant op de klassieke mousselinesaus. Het ideetje om room te vervangen door ricotta komt van mijn mamie, waarvoor mijn dank.
Ingrediënten en bereiding:
– 1 zalmfilet per persoon: bakken in olijfolie langs beide kanten tot het de gewenst gaartijd heeft (ik hou ervan als de zalm nog rauw is binnenin) ;
– puree (klassiek recept: ik voeg een klontje boter, een eitje, veel nootmuskaat, peper en zout en een beetje melk toe).
– witte asperges: 6tal per persoon : schillen en in een pot met koud gezouten water op een hoog vuur zetten; zodra het water kookt, de pot afzetten en de asperges nog 10 minuten in dit water laten; afgieten.
– voor de saus: klassieke mousselinesaus ingrediënten + ricotta: qua hoeveelheden gebruikte ik 2 eetlepels witte wijnazijn, 2 eetlepels water, 4 eierdooiers, 130 gr boter, een halve citroen, cayennepeper, zout, peper, 3 grote eetlepels ricotta.
– optioneel: handje vol blaadjes salie: meebakken in de olijfolie in de pan waar je de zalm in bakt.
Smakelijk !